Informace pro školy

Co nabízíme?

Představení pro děti a mládež od 3 do 18 let. Podrobný repertoár Divadla AHA! najdete na webových stránkách www.divadlogong.cz (Gong dětem) nebo www.divadloaha.cz. Rádi Vám poradíme, která představení jsou pro vaši třídu vhodná. V repertoáru máme klasické pohádky, moderní úpravy klasických děl, a také představení, která můžete zařadit do školních osnov, podporující některé výukové předměty – fyziku, český jazyk, rodinnou výchovu, ekologii, problematiku internetu, sociálních sítí a podobně.

Jak objednat vstupenky?

Email: gongdetem@divadlogong.cz
Telefon: 266 311 629 , 777 865 885

Kdy objednávat?

Program na 1. školní pololetí připravujeme vždy již v květnu předchozího školního roku, program na 2. pololetí je hotov v říjnu. Ideální čas pro telefonické objednávání je každé pondělí až pátek 10.00–13.00, kdy máme čas se Vám plně věnovat, poradit s vhodností pro vaše děti a dostupností požadovaného počtu míst. Ale je možné zavolat nám až do 18.00 hodin.

Jaké informace od vás potřebujeme?

  1. Název školy a jméno a kontakt objednávajícího.
  2. Plný počet žáků, pro které objednáváte místa. Vždy počítáme s 10% nemocností, platíte pak podle skutečného počtu příchozích diváků. Pokud se počet radikálně změní, dejte nám prosím vědět včas dopředu.

Cena

  • Dítě: 140 Kč (zlevněné vstupné pro školní skupiny)
  • Učitelský doprovod a třídní asistenti: 1 Kč
  • Dítě se zdravotním či tělesným postižením (průkaz ZTP/P) platí 100 Kč

Jak platit?

Hotově či platební kartou v pokladně divadla podle skutečného počtu žáků a doprovodů.
Bankovním převodem – před návštěvou divadla je třeba vyplnit formulář Objednávka, který Vám na vyžádání zašleme, nebo jej můžete stáhnout na našem webu. Na místě poté doplníte počet přítomných žáků, abychom Vám opět mohli fakturovat podle skutečného počtu diváků.

Důležitá poznámka

Při zrušení návštěvy celé třídy/školy na představení méně než 14 dní před konáním představení zaplatíte 30 % z ceny celkového počtu původně objednaných vstupenek, pokud nezajistíte účast náhradní třídy (s přibližně stejným počtem žáků) nebo neobjednáte jiné představení v tomtéž měsíci.

Jak se k nám dostanete

  • Tramvají č. 6 a 14, zastávka Divadlo Gong
  • Metrem (trasa B), zastávka Českomoravská
  • Vlakem, stanice Nádraží Vysočany, poté 2 zastávky tramvají č. 6 a 14 (zastávka Divadlo Gong)
  • Nádraží Libeň, poté 2 zastávky tramvají č. 8 a 25 (zastávky Ocelářská a poté 5 minut pěšky)
  • Vlastní doprava: pohodlné parkování na autobusovém nádraží Českomoravská nebo na zastávce u Polikliniky Vysočany. Parkování přímo u divadla možné jen v rychlosti.

Jak to v Divadle Gong probíhá

Většina představení začíná v 10.00, divadlo se otevírá v 9.00 hodin. Pokud představení výjimečně začíná už v 9.00 hodin, foyer se otevírá v 8.30. Děti se před představením mohou v našem foyer nasvačit. Šatna našeho divadla je samoobslužná, učitelský doprovod ji pro děti může použít. Do sálu uvádíme 15 minut před začátkem představení. Prosíme, přijďte včas, aby si děti do 9.45 stihly odložit bundy a zajít si na toaletu. V hledišti není dovoleno konzumovat jídlo či nápoje. Pokud máte ve třídě žáka, které ze zdravotních důvodů potřebuje častěji pít, prosím oznamte nám to při uvádění do sálu. Taktéž není dovoleno natáčet videa a fotit představení. Paní učitelky si mohou na začátku představení pár fotek pořídit pro účely záznamu navštíveného představení pro školu.

Informace pro doprovod školních skupin s dětmi se ZTP

Velká scéna maximálně 6 vozíčků, Malá scéna 1 vozíček.
Pro sluchově či zrakově postižené můžeme zajistit sedadla úplně vpředu. Prosíme, oznamte nám to při objednávání představení a také při příchodu do divadla.

Důležité informace pro doprovod a asistenty

Potřebujete-li sedět vedle svého chráněnce, doporučujeme raději návštěvu méně obsazených představení v jarních měsících (kdy vám můžeme dopřát plný komfort v zadních řadách). Omezený počet míst pro dospělý doprovod, konkrétní umístění nutno přizpůsobit situaci a věku/výšce dětí případně sedících za nimi.

Prohlídky zákulisí

Na vybraná představení nabízíme školám bonus – možnost vyfotit se po představení s herci na jevišti (nutnost mít vlastní fotoaparát) či možnost projít divadelní zákulisí společně s naším erudovaným průvodcem. Máte-li o tento zážitek zájem, prosím informujte se u nás, na která představení je aktuálně tato možnost vyhlášena.

Kde nás najdete

Předprodej


Předprodej a rezervace: divadlogong.cz, ticketportal.cz, kulturniportal.cz, osobně pokladna Divadla Gong

Otevírací doba pokladny:
pondělí–pátek: 14–18 hodin a vždy 1 hodinu před představením (při programu do 20 hodin)

Telefon: 266 311 629 , mobil: 777 865 885
Email: pokladna@divadlogong.cz

Divadlo Gong


Divadlo Gong
Sokolovská 969/191, Praha 9
Spojení: metro B (stanice Českomoravská), tramvaj č. 6 a 14 (stanice Divadlo Gong)

50°06'25.2"N 14°29'18.7"E

Telefon: 602 617 904
Email:
Divadlo Gong: gong@divadlogong.cz
Gong dětem: gongdetem@divadlogong.cz

Facebook: facebook.com/DivadloGong