O Divadle Gong

Divadlo Gong nabízí návštěvníkům nejen představení divadelních souborů z Prahy a okolí, ale i hudební vystoupení různých žánrů včetně pravidelných jazzových večerů. Kromě těchto pořadů nabízíme prostory Divadla Gong k pronájmu na různé kulturní akce či firemní meetingy. Programy i pronájmy probíhají v prostorách Velké nebo Malé scény s divadelním nebo stolovým uspořádáním, vždy podle typu pořadu.

Významnou součástí programové nabídky jsou divadelní představení pro děti v rámci projektu Gong dětem. Uvedli jsme stovky inscenací v podání různých souborů, ale hlavním nositelem a tvůrcem většiny představení je po celou dobu trvání tohoto projektu Divadlo AHA! Právě tento soubor má největší zásluhu na tom, že v Gongu se již více než deset let pro děti pravidelně hraje, a tak už je možné mluvit o jisté tradici.

Zvláštností je, že jsou uváděny inscenace pro všechny věkové kategorie dětí i mládeže. Dramaturgie tohoto projektu staví především na klasických dílech české literatury, ale v nabídce jsou také nové původní inscenace, které byly napsány právě pro Gong dětem.

Ročně Gong navštíví více než dvacet tisíc nejmladších diváků, a to je rozhodně důvod, proč v úspěšné tradici pokračovat. Představení pro děti je možné navštívit nejen se školou či školkou, ale i individuálně.

Krátce z historie

Centrum kultury ve Vysočanech, původně Osvětová beseda, později získalo svůj název Gong podle amatérského divadelního spolku, který působil ve Vysočanech již od roku 1890.

V dalších letech zde v oblasti divadelního žánru působily Divadelní spolek Post scriptum, Divadlo Sklep na přechodnou dobu, než se usadilo na Dobešce, Náhradní divadlo, které zde založili J. Ornest a J. Kraus. Dále zde působil i polský režisér J. Czerneczki s divadlem Černá labuť, později Gong, a přístřeší zde našlo na víc než deset let Divadlo Bez Zábradlí K. Heřmánka. Poslední v řadě je Divadlo J. Hrušínského, které mělo v Gongu rovněž stálou domovskou scénu.

Na prknech tehdy ještě kulturního domu zde hostovalo i Radošínské naivní divadlo, Divadlo pánů Lasici a Satinského, Divadlo Bolka Polívky.

Souběžně během této doby se Gong stal domovskou scénou Divadlu AHA!, které se věnuje především tvorbě divadelních představení pro děti a mládež a nastudovalo zde již více než šedesát titulů pro všechny dětské i mládežnické kategorie.

Hudební žánr v Gongu byl a je zaměřen především na folkovou a country hudbu, ale během své existence zde poskytlo prostor k vystoupení všech možných známých i méně slavných souborů, kapel a zpěváků. Dá se říci, že kromě Karla Gotta se zde vystřídala celá garnitura slavných zpěváků, zpěvaček a kapel své doby.

 


KDE NÁS NAJDETE

Předprodej

Předprodej a rezervace: divadlogong.cz, ticketportal.cz, pokladna Divadla Gong
Otevírací doba pokladny:
pondělípátek 1418 hodin a vždy 1 hodinu před představením (při programu do 20 hodin)

Telefon: 266 311 629, mobil: 777 865 885
E-mail: pokladna@divadlogong.cz

Aktuální informace k přeloženým divadelním představením pořadatele Kulturní portál.cz:
www.divadelnikomedie.cz/aktualita/4822-presunuta-predstaveni-v-divadle-g...
50% sleva držitelům průkazů ZTP/P (pouze u vybraných představení a v omezeném počtu). Přijímáme platební karty.

Divadlo Gong

Divadlo Gong
Sokolovská 969/191, Praha 9
Spojení: metro B (stanice Českomoravská), tramvaj č. 6 a 14 (stanice Divadlo Gong)

50°06'25.2"N 14°29'18.7"E

Telefon (produkce/pronájem prostor):
602 617 904
E-mail: 
Divadlo Gong – gong@divadlogong.cz
Gong dětem – gongdetem@divadlogong.cz
facebook.com/DivadloGong

 

PARTNEŘI A SPONZOŘI