Aktuální kurzy a akce

KURZ ŠITÍ – NÁKUPNÍ TAŠKA

V prosincovém kurzu šití vyrobíte nákupní tašku ve vánočním designu z materiálu zvaného filc. Může být buď dárkem „na poslední chvíli“, nebo si ji prostě ušijete pro sebe. A uvidíte, že ji neodložíte ani po Vánocích. Je lehoučká, krásná a unese až 10 kg. Kurz vhodný i pro nové švadlenky, které zatím nemají žádné zkušenosti s šitím.

Kdy: sobota 14. prosince 10–16 hodin
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4, 4. patro (výtvarný ateliér)
Cena: 550 Kč (pracovní pomůcky a materiál v ceně)

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz. Záloha 300 Kč, nutno zaplatit v kanceláři kurzů nejpozději 4 dní před zahájením akce.


ADVENT V OBECNÍM DOMĚ

Přijďte se v předvánočním shonu na chvíli zastavit, vychutnat si adventní atmosféru a odpočinout od předvánočního stresu.
Letošní novinkou bude divadelní představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký, které ve vánoční kavárně U Kocoura odehraje ve 14 hodin soubor Divadlo Pro Malý (Martin Matějka a Magdaléna Zimová).
Jako každý rok si můžete vyzkoušet staré rukodělné techniky, užít si bohatý program a dát si něco dobrého ve vánoční kavárně U Kocoura. V uměleckých dílničkách si vyrobíte drobné dárečky, dekorace a ozdobíte perníčky. Celé odpoledne bude provázet vánoční jarmark Na Dvorečku, kde si mimo jiné prohlédnete lektorské výrobky a můžete si tam i nakoupit. O doprovodný hudební a divadelní program se postarají lektoři a žáci z kurzů Divadla Gong, letošní ročník vám zpestří vystoupení našich břišních tanečnic. Můžete navštívit hudební workshop nebo si zazpívat koledy u cimbálu.

Kdy: neděle 15. prosince 13–18 hodin
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4, Praha 9 (bezbariérový přístup zajištěn)
CELÁ AKCE JE ZDARMA.

Foto: soubor Divadlo Pro Malý, hra Dlouhý, Široký a Bystrozraký


VÁNOČNÍ DEKORACE VE SKANDINÁVSKÉM STYLU

Přijďte si těsně před Vánoci vyzkoušet, zda pomocí motorové pily a dláta dokážete vyrobit vánoční dekorace v severském stylu. Svoji zručnost a fantazii si vyzkoušíte pod vedením zkušené lektorky, která pro tuto netradiční výrobu připraví různé přírodní materiály. Výsledkem workshopu bude dřevěná soška Svaté Trojice.

Kdy: čtvrtek 19. prosince 18–21 hodin
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4, 4. patro (výtvarný ateliér)
Cena: 500 Kč (materiál v ceně)

Kapacita kurzu omezena (maximální počet 10 účastníků). Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz. Záloha 300 Kč, nutno zaplatit v kanceláři kurzů nejpozději 4 dní před zahájením akce.


KURZY KRESLENÍ

Další novinkou jsou kurzy kresby a malby a s nimi spojených technik výtvarného umění (frotáž, monotipy, akvarel atd.) Určeno pro různé věkové kategorie, vhodné i jako přípravka na střední školy a školy s výtvarným zaměřením.Téma bude přizpůsobeno přihlášeným účastníkům a jejich individuálním potřebám. Kurz povede lektorka a ilustrátorka Zora Sládková. 

KDY: každé úterý (zahájení leden 2020)
děti 1. stupeň 14–15.30 (10 lekcí 1500 Kč)
děti 2. stupeň 16–18 (10 lekcí 2000 Kč)
dospělí 18–20 (10 lekcí 2000 Kč)
senioři 18–20 nebo 11–13 (10 lekcí 1800 Kč)
(hodiny jsou zatím pouze orientační, budou upraveny podle počtu přihlášených studentů na konkrétní věkovou kategorii)
KDE: Obecní dům ve Vysočanech (výtvarný ateliér), Jandova 4, 4. patro

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.

 

 


AKROJÓGA PRO ZAČÁTEČNÍKY

Naší sportovní novinkou je kurz akrojógy pro dospělé. Povede ho lektorka Zora Sládková, která se věnuje 6 let párové akrobacii. Při cvičení si zlepšíte balanc, zpevníte tělo a zjistíte, které svaly potřebujete posílit či protáhnout. Osvojíte si základní balanční pozice a cvičením v páru se naučíte spolupráci v pohybu. Ideálně přijďte ve dvou, ale není podmínkou.

Kdy: každé pondělí 17–19 hodin (zahájení leden 2020)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena: 250 Kč (1 lekce), 2250 Kč (permanentka na 10 lekcí) 
Co na sebe: pohodlné oblečení (tričko, tílko, tepláky), bez bot

Kapacita kurzu omezena (maximálně 8 účastníků). Rezervace míst: 777853883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.

Lektorka nám o kurzu prozradila:
„Je to moderní spojení cvičení, které spojuje prvky jógy a akrobacie, a může se propojovat s párovou akrobacií. Z toho by se mohlo zdát, že je potřeba se na kurz hlásit v páru, ale není to nutné. V kurzu se může cvičit ve více lidech i individuálně a záleží na momentálních fyzických dispozicích a šikovnosti studentů i pochopitelně na jejich preferencích. To co odlišuje akrojógu od párové akrobacie je poloha toho ve dvojici, kterému se říká base (bejs). Je to ten silnější, který po většinu času drží flyera tedy letce. Pokud tedy base leží jde o akrojógu. Když má base flyera třeba na ramenou, tak už se jedná o párovou akrobacii. Sem ostatně spadá třeba i slavná zvedačka z filmu hříšný tanec. Jenže to už jsme trochu moc daleko. Můj kurz je primárně určen pro začátečníky. Zaměříme se na cvičení rovnováhy, na spolupráci, posilování a samozřejmě na bezpečnost. Ona ta akrobacie zní velmi lákavě, ale nejdůležitější je se při cvičení nezranit. A od toho je tu ten kterému se říká spotter, neboli jakýsi jistič, který dává pozor, aby nikdo při pádu nezranil. Každý účastník kurzu se pomaličku naučí nebát se padat a taky i jak spolehlivě chytat druhé. Rozhodně není třeba se čehokoli bát. Velká pozornost se bude věnovat předpřípravě, jejíž zábavnou součástí jsou třeba stojky.“


KURZY JÓGY

Cvičení podle systému Jóga v denním životě pod vedením zkušeného lektora. Možnost získání lekcí v elektronické podobě pro domácí procvičování.

Kdy: každé úterý 16.30–17.45 (otevřené cvičení pro začátečníky a mírně pokročilé) a 17.45–19.00 (dlohodobý kurz pro pokročilé)
Kde: Obecní dům ve Vysočanech, Jandova 4
Cena za lekci: 120 Kč, senioři 100 Kč (permanentka 10 lekcí dospělí 1100 Kč, senioři 900 Kč)

Kapacita kurzů omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz.


DIVADLO GONG LÁKÁ NA HUDEBNÍ KURZY

Jan Svatoš, lektor Divadla Gong, má poslední volná místa ve svých hudebních kurzech, ušitých vám přímo na míru. Naučit se můžete na příčnou a zobcovou flétnu, klavír či klávesy. Pochopíte základy hry na vámi vybraný hudební nástroj, poznáte, co je jazzová improvizace, komorní hra či pop interpretace. Základní motto našich hudebních kurzů je individuální přístup a vytvoření studijního plánu přesně podle potřeb každého žáka. Datum a čas si domluvíte s lektorem. Kurzy jsou vhodné pro úplné začátečníky i pokročilé hráče, pro děti i dospělé v každém věku. Více o lektorovi se můžete dočíst na našem webu www.divadlogong.cz/kurzy/lektori.

V případě zájmu volejte nebo pište do kanceláře kurzů (777 853 883, kurzy@divadlogong.cz) nebo vyplňte online přihlášku www.divadlogong.cz/kurzy/celorocni-nabidka


KURZ ŠITÍ – HÁČKOVANÝ KULICH

V lednovém workshopu budete pracovat s háčkem a bavlnkou. Naučíte se háčkovat řetízková očka, pevná očka, sloupky a polosloupky a během sobotního odpoledne si vykouzlíte parádní háčkovaný kulich na zimu.

Kdy: sobota 18. ledna 10–16 hodin
Kde: Obecní dům ve Vysočanech (výtvarný ateliér), Jandova 4, 4. patro
Cena: 320 Kč (pracovní pomůcky v ceně)
S sebou: klubíčka vlny vámi vybrané barvy střední síly (200 g)

Kapacita kurzu omezena. Rezervace míst: 777 853 883, kurzy@divadlogong.cz, elektronická přihláška na www.divadlogong.cz. Záloha 200 Kč, nutno zaplatit v kanceláři kurzů nejpozději 7 dní před zahájením akce.


TEMATICKÉ JEDNORÁZOVÉ AKCE

Tyto akce a kurzy jsou pořádány nárazově, termíny a podrobné informace sledujte na webových stránkách divadlogong.cz a na facebooku (profil Divadlo Gong).

ADVENT V OBECNÍM DOMĚ
Třetí adventní neděli každoročně připravujeme odpoledne s vánočními tradicemi, jarmarkem, kulturním programem a možnostmi vyzkoušet si staré rukodělné techniky.
VYSOČANSKÝ BABINEC
Na podzim a na jaře se můžete zúčastnit bazaru oblečení a hraček a společně s námi najít nové využití pro věci, které již nepotřebujete.
POHÁDKY NA DVOREČKU
Každý rok v červnu, srpnu a září probíhá letní cyklus divadelních představení pro děti Pohádky Na Dvorečku.
PAPÍROVÉ DÍLNY PRO DĚTI
Doprovodný program Pohádek na Dvorečku. Dílničky rozvíjející dětskou fantazii, manuální zručnost a motorické dovednosti.
POHÁDKOVÉ SOBOTNÍ DÍLNY
Doprovodný program rodinných sobot. Dílničky tematicky spojené s následným pohádkovým představením.
KONCERTY
O Vánocích a na konci školního roku vás pravidelně zveme na vystoupení absolventů kurzů hudebního, tanečního i dramatického oddělení Divadla Gong.
ARANŽOVÁNÍ ŽIVÝCH KVĚTIN
Před každoročními významnými svátky si v našem ateliéru můžete vyzkoušet přípravu živých aranží na váš stůl.
MANDALY
Kreslení mandal se stalo oblíbenou terapeutickou pomůckou. Několikrát během roku se v našem výtvarném ateliéru můžete naučit, jak správně kombinovat barvy a zkusit si mandaly vytvořit.
SCRAPBOOKING
Pomocí papíru, nůžek a trochy fantazie si v našem ateliéru můžete několikrát za rok vyrobitalbum, přání, obal nebo rámeček a vyzkoušet si tak zábavnou techniku papírového tvoření.
VÝROBA ŠPERKŮ
Dílna „magického“ tvoření a pozitivní energie vycházející z krásy přírodních kamenů vás provede výrobou harmonických náramků z minerálů a semínek Rudraksha.
PŘEDNÁŠKA KINEZIOLOGIE
Na přednáškách se dozvíte, co je to kineziologie, jak se dají nalézt a odstranit psychické bloky, naučíte se vyrovnávat své energie, zvládat stres a mnohem více…
HOUBAŘSKÁ PŘEDNÁŠKA – letošní novinka
Přednáška o tom, jak si jednoduše rozšířit svůj houbařský repertoár.

ŠÁTEK S PŘÍBĚHEM
Charitativní bazar šátků a šál na podporu projektu Obědy pro děti, kterému můžete pomoci i vy. Stačí přinést šátek, který už nenosíte, nebo si u nás koupit jiný.

 

KDE NÁS NAJDETE

Kontakt

Obecní dům ve Vysočanech
Jandova 4, Praha 9
Spojení: metro B či tramvaj č. 14 a 16 - stanice Vysočanská, vlak - Nádraží Vysočany, Nádraží Libeň

Informace a zápis:
Telefon: 777 853 883
E-mail: kurzy@divadlogong.cz

Úřední hodiny:
pondělí–čtvrtek 1320 hodin

Změna podmínek vyhrazena.

PARTNEŘI A SPONZOŘI