Honza Kalina – frontman kapely Sto zvířat – ÚNOR 2018

Můžeš představit současné turné Elephantour 2018? Na co se mohou diváci těšit?
Turné Elephantour 2018 je program sestavený z našich třiceti nejsvižnějších a možná i pro naši tvorbu nejtypičtějších písniček. Jsou vesměs umíchány z koktejlu mnoha hudebních stylů, jako je ska, reggae, rocksteady nebo swing, navíc ozdobeny tragikomickými texty Tomáše Belka, bez kterých si naše songy neumíme představit. Repertoár složený ze všech našich dvanácti alb nám pomáhali v anketě dotvořit naši fanoušci, a tudíž snad jsou všichni spokojeni.
Za těch skoro 30 let, co s kapelou hrajete, se musí některé písničky nutně ohrát, na jiné se dávno zapomnělo. Máš momentálně nějaký váš song, který ti takzvaně leze krkem, nebo naopak takový, který po letech zase rád hraješ?
Já mám rád všechny ty písně, které jsme za tu dlouhou dobu poskládali, samozřejmě jsou mezi nimi ty, bez kterých se žádný koncert neobejde, no a pak ty, které občas upadnou na dno naší kapelní nůše, aby se po nějaké době opět prodraly na hladinu. Program Elephantour je ale tak radostně řešen, že mi ty dvě hodinky utečou jako voda…Ty vole, na základní škole přece víme všichni, že Alice není žádná Dáma s čápem a že se dala na pití, ale to ještě neznamená, že Nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama! 
Vzpomeneš si na nejdivnější místo, kde jste s kapelou hráli?
Samozřejmě se stalo, že jsme se ocitli na roztodivných štacích, ale to se týkalo především našich desítek koncertů, které jsme odehráli v devadesátých letech ve Francii, Německu nebo Spojených státech. Tam jsme mnohdy netušili, co nás čeká, a tak koncert ve francouzském univerzitním městě Grenoble pro mnoho set diváků vystřídal po mnoha hodinách přejezdu koncert v cukrárně v Montpellier pro možná třicet lidí a dortů. Anebo El Paso v USA a jen tři usínající indiáni v publiku. A vzápětí koncert v narvaném klubu v New Yorku.
Máte s kapelou nějaký nový materiál? Na čem mimo turné pracujete?
Jelikož jsme loni vydali naší zpěvačce Janě Jelínkové její sólové album Dáma s čápem, které obsahuje 15 zcela nových písniček, letos bychom rádi jen hráli a hráli, ale šuplíky s nápady na další album se už začínají plnit.

 

KDE NÁS NAJDETE

Předprodej

Předprodej a rezervace: divadlogong.cz, ticketportal.cz, pokladna Divadla Gong
Otevírací doba pokladny:
pondělípátek 1418 hodin a vždy 1 hodinu před představením (při programu do 20 hodin)

Telefon: 266 311 629, mobil: 777 865 885
E-mail: pokladna@divadlogong.cz

Aktuální informace k přeloženým divadelním představením pořadatele Kulturní portál.cz:
www.divadelnikomedie.cz/aktualita/4822-presunuta-predstaveni-v-divadle-g...
50% sleva držitelům průkazů ZTP/P (pouze u vybraných představení a v omezeném počtu). Přijímáme platební karty.

Divadlo Gong

Divadlo Gong
Sokolovská 969/191, Praha 9
Spojení: metro B (stanice Českomoravská), tramvaj č. 6 a 14 (stanice Divadlo Gong)

50°06'25.2"N 14°29'18.7"E

Telefon (produkce/pronájem prostor):
602 617 904
E-mail: 
Divadlo Gong – gong@divadlogong.cz
Gong dětem – gongdetem@divadlogong.cz
facebook.com/DivadloGong

 

PARTNEŘI A SPONZOŘI